Och! Ach! Ale Warsztaty! Czyli właściwie co? Spytałoby wiele z Was. To bardzo dobre pytanie! Ale Warsztaty powstały głównie z myślą o dzieciach, tych w wieku podstawówkowym, i tych starszych. Ale chcemy także wspierać rodziców, wiemy przecież, że oni również chcą się rozwijać, uczyć i realizować pasje.
W poprzednim wpisie podzieliłam się z Wami tym, co doprowadziło do powstania Ale Warsztatów. Teraz chciałabym Wam przedstawić naszą misję, jak byśmy chcieli, aby to miejsce wyglądało.
Myślą przewodnią powstania Ale Warsztatów było stworzenie miejsca, gdzie:
- rozwój i edukacja jest czystą przyjemnością
- dostarcza dużą dawkę zabawy
- nie tracąc nic a nic na wartości i jakości.
To także miejsce, gdzie ciekawość i mądra refleksja nad otaczającym światem, to postawa życiowa, źródło satysfakcji i radości. Chcemy tu uczyć:
- patrzeć na świat kreatywnie
- przezwyciężać przeszkody w twórczy sposób znajdować rozwiązania
- podchodzić do nich z naukowym zafascynowaniem.
- jak uczyć się minimalizując wysiłek i maksymalizując satysfakcję
A to wszystko po t,o by nic nie stało na przeszkodzie do eksplorowania i rozumienia świata, który nas otacza.
W Ale Warsztatach dostrzegamy wagę i wartość emocji oraz relacji z innymi ludźmi i otoczeniem. Wszak jesteśmy częścią tego świata, połączeni z nim wieloma nićmi. Dlatego Ale Warsztaty to także miejsce, gdzie:
- dbamy o relacje z innymi
- budujemy umiejętność dobrego komunikowania się z innymi, radzenia sobie w trudnych i konfliktowych sytuacjach
- uczymy dbać o własne dobro i granice
- wspieramy i pomagamy pokonać trudności.
Talenty są cenne!
Cenimy bardzo talenty rozumiane w tradycyjny sposób: jako szczególne zdolności osób do kreowania pięknych rzeczy. Doceniamy chęć tworzenia i dlatego tworzymy warunki do rozwijania pasji i zainteresowań – zaczynamy od różnych form rękodzieła, ale w głowie mamy jeszcze mnóstwo pomysłów, które będziemy rozwijać, rozwijać i rozwijać. Z pasją, radością i ciekawością!
Zapraszamy na bloga!
A co na blogu, po co powstał blog? Przede wszystkim chciałabym się dzielić z Wami tym co mnie fascynuje i interesuje: jak działa mózg, jak działa umysł, co to znaczy myśleć, jak uczyć myślenia, jak robić to wspierając, a nie tłumiąc naturalną ciekawość człowieka. A także o emocjach – co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, mamy moc, chce nam się, jesteśmy ciekawi świata i otwarci na nowe doświadczenia i naukę. Jakie są nasze relacje z otoczeniem – innymi ludźmi, przyrodą, co buduje wspólnotę, i jak to na nas wpływa? Czy w ogóle tego potrzebujemy? Jak funkcjonuje człowiek, w tym mały człowiek, w tak szybko zmieniającym się świecie, gdzie z jednej strony mamy możliwości i dobra dostępne tak wielu, jak nigdy dotąd, a jednocześnie, gdzie ciągle odtwarzamy te same problemy ludzkości? Jakie sieci zależności nas otaczają, jak jesteśmy uwikłani w ten świat, który nas otacza. Jak rozumieć go uwzględniając jego złożoność?
W kilku pierwszych wpisach chciałabym przybliżyć Wam obszary związane z prowadzonymi w Ale Warsztatach zajęciami. A więc będzie o twórczym myśleniu, o strategiach uczenia się, o tym co sprzyja mózgowi, by mu się chciało, a co nie. O roli zajęć manualnych, praktycznych i edukacji artystycznej. O rozwoju człowieka i jego dobrostanie. O dobrej rozmowie, o tym jak skutecznie i z szacunkiem komunikować się z drugim człowiekiem, z ludźmi. A także z samym sobą. Jak siebie lepiej rozumieć.
Mam nadzieję, że znajdziesz u nas wiele inspiracji dla siebie i dla dzieci. Chętnie Cię poznamy – wpadnij do nas! Jeśli nie możesz, to zostaw komentarz. Czy nasze warsztaty trafiają w Twoje potrzeby i zainteresowania? Może chcesz nam coś podpowiedzieć? Podzielić się refleksją? Masz swój pomysł na warsztaty? Zapraszamy!
Tekst naszej misji znajdziesz także w zakładce Ale Warsztaty – misja na stronie głównej.